Особености при изчисляване на стойността на дружествения дял в ООД при прекратяване на членството на съдружника

  • Кои активи и пасиви от счетоводния баланс се включват при изчисляване на стойността на дружествения дял на бившия съдружник?
  • Трябва ли при изчисляване на стойността на дружествения дял на бившия съдружник да се включи преоценъчният резерв?
  • Дължи ли се плащане на бившия съдружник или наследниците му, ако стойността на дружествения дял е нулева или отрицателна величина?
  •  Как трябва да се изчисли стойността на дружествения дял на съдружник в ООД, което има дъщерно дружество?
  • Кой е длъжен да удържи и внесе по сметка на НАП данъка върху вземането за стойността на дружествения дял?

Влез и прочети!

Наш гост автор е доц. д-р Николай Колев


Настоящото изложение има информативен и опознавателен характер. Изразява личното професионално мнение на авторите на сайта и не представлява конкретен съвет или консултация

Последни статии от Договор за управление и контрол