Осигуряване на управител, който е съдружник в търговското дружество

Как стои въпросът с осигуряването на управител, който е съдружник в търговското дружество ?

Когато управителят е съдружник в дружеството, но не получава възнаграждение за управлението, той следва да се осигурява като самоосигуряващо се лице на основание чл. 4, ал. 3, т. 2 от КСО. При положение, че лицето е пенсионер, осигуряването за ДОО е по желание.

В случаите, в които вписаните управители на дружеството са повече от един, осигуряването зависи от дейността, която извършва всеки от тях

Прочетете повече в статията на Вержиния Заркова:

 

Абонирай се или ако вече си го направил, влез в своя профил от бутон Вход 

За да знаеш повече. И да ти е лесно!


Настоящото изложение има информативен и опознавателен характер. Изразява личното професионално мнение на авторите на сайта и не представлява конкретен съвет или консултация