Майчинство и тръгване на детето на детска ясла

В тази статия сме обобщили:

  • От коя дата детето се счита настанено в детската ясла - от деня, в който е записано или от деня, в който реално започва да посещава детското заведение ?
  • Какво означава по смисъла на КСО “Детски заведения на пълна държавна издръжка” ?
  • Прекратява ли се неплатеният отпуск по чл. 167а ?
  • Прекратява ли се платеният отпуск по чл. 164, ал. 1 КТ за отглеждане на дете до 2 години  и има ли майката  право на обезщетение при неизползване на допълнителния платен отпуск ?

 

Чакаме те в ZnamKak.com

Абонирай се или ако вече си го направил, влез в своя профил от бутон Вход 

За да знаеш повече. И да ти е лесно!


Настоящото изложение има информативен и опознавателен характер. Изразява личното професионално мнение на авторите на сайта и не представлява конкретен съвет или консултация