Граждански договор със самоосигуряващо се лице

 


Предприятие сключва граждански договор със самоосигуряващо се лице.

1. Длъжно ли е предприятието да удържи авансов данък ?

2. Трябва ли да издаде Сметка за изплатени суми ?

3. Задължено ли е самоосигуряващото се лице да издаде фактура за изплатения хонорар ?

4. Следва ли предприятието да включи изплатената сума  в Годишната справка по чл. 73, ал. 1 от ЗДДФЛ ?

 

В следващите редове ще отговорим на всеки един въпрос поотделно....

Искаш ли да ги прочетеш ?

Абонирай се  за ZnamKak.com или ако вече си го направил, влез в своя профил от бутон Вход 

За да знаеш повече! И да ти е лесно!


Настоящото изложение има информативен и опознавателен характер. Изразява личното професионално мнение на авторите на сайта и не представлява конкретен съвет или консултация